Abhazya'da Koronavirüs Nedeniyle İlk Can Kaybı...

Pazar, 26 Nisan 2020 16:39

Abhazya'da COVID 19 teşhisiyle Gudauta Hastanesi'nde tedavi altına alınan üç hastadan biri bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. 95 yaşında olduğu bildirilen hastanın kronik hastalıklarının yarattığı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. 

Abhazya Sağlık Bakanlığı Baş Doktoru Angela Arçeliya'ya göre, koronavirüs hastaları için hazırlanan Gudauta Hastanesi'nde bugüne kadar 3 hasta COVID 19 teşhisiyle tedavi altına alındı. Bugün vefat eden hastaya 11 Nisan'da koronavirüs teşhisi kondu, ancak hastaneye gitmeyi reddeden ve evinde karantiya alınan hastanın durumu kötüleşince 20 Nisan'da hastaneye kaldırıldı. Hastanede kendisine ayrıca hipertansiyon ve kronik böbrek yetmezliği teşhisi de kondu. Koronavirüsün neden olduğu semptomlarda iyileşme belirtileri sağlanmasına rağmen, hastanın ilerlemiş yaşı nedeniyle arka plandaki diğer hastalıklarla ilgili genel olarak maalesef iyileşme sağlanamadı. Hasta hakkında ilginç bir bilgi de, kendisinin 1925 yılında yine Gudauta Hastanesi'nde doğmuş olmasıydı. 

Diğer iki hastadan birinin tedavisinin tamamlandığı ve evine gönderildiği bildirilirken, durumu iyi olan üçüncü hastanın da birkaç gün içinde taburcu edilmesi bekleniyor.

Fotoğraf: Apsnypress