Abhazya Güvenlik Konseyi Koronavirüs Önlemleri İçin Toplandı

Salı, 17 Mart 2020 18:29

Abhazya Cumhurbaşkanı vekili Valery Bganba, halkı koronavirüs enfeksiyonundan koruma konularını tartışmak üzere Güvenlik Konseyi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Abhazya Bakanlar Kurulu basın servisinden bildirildiğine göre, toplantıda virüse karşı önleyici tedbirler, Abhaz-Rus sınırının işleyiş durumu ve Psou sınırındaki kontrol noktası konuşuldu. Dışişleri Bakanı Daur Kove Güvenlik Konseyi üyelerine, Abhazya'nın ardından Rusya tarafından da sınır kapılarında uygulamaya konan kısıtlamalar hakkında bilgi verdi. 

Buna göre, 18 Mart-1 Mayıs 2020 tarihleri arasında, sınırdan geçişler sadece Rusya Federasyonu vatandaşlığına sahip Abhazya sakinleri için mümkün olacak. Bu uygulamadan yük taşımacılığı yapan araçlar ve refakat eden kişiler etkilenmeyecek.

Sağlık Bakanı Tamaz Tsaknakya, sınırda 24 saat sağlık kontrolü yapan ekibin yarından itibaren termal kamera kullanacağını söyledi. Tsaknakya, devlet bütçesinden Sohum'daki Cumhuriyet Hastanesi'ne, eksik malzeme tedariki için 4 milyon ruble aktarıldığını da bildirdi.

Kaynak: Apsnypress