Raul Hacimba Hükümetin İstifasını Kabul Etti

Cuma, 11 Ekim 2019 19:22

9 Ekim 2019 tarihinde yemin ederek resmen göreve başlayan Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacimba, hükümetin istifasını kabul etti.

Abhazya yasaları gereği göreve başladığının ikinci günü Bakanlar Kurulu toplantısı düzenleyen Hacimba, Abhazya Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun istifasıyla ilgili kararnameyi imzaladığını bildirerek, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar için hükümet üyelerine teşekkür etti.

Hacimba, “Yapılan eleştirilere rağmen Bakanlar Kurulu, birlikte çalıştığımız beş yıl boyunca önemli çalışmalara imza atmıştır. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarımız sırasında eksiklerimiz oldu, bunları gizlemedik, her zaman yapılacak en zor işlerin ileride bizi beklediğini söyledik. Bunları gerçekleştirmek için fırsat yaratmalı, ciddi bir şekilde çalışmalıyız. Yeterli kaynağımız var, esas mesele doğru işin doğru şekilde inşa edilmesi ve bunun sonuçlarının bütçemize yansımasıdır. Kuracağımız yeni hükümetin öncelikli görevi, planladığımız tüm görevleri aktif olarak yerine getirmek olacaktır..." şeklinde konuştu.

Mevcut Bakanlar Kurulu, yeni hükümet kuruluncaya kadar görevine devam edecek.

Kaynak: Apsnypres