Psou'dan Sohum'a “Kahramanların Yolu" Yürüyüşü Yapılacak

Pazartesi, 23 Eylül 2019 17:07

1992-93 yıllarında yapılan ve Abhazya'nın zaferiyle sonuçlanan Abhazya Yurtseverlik Savaşı'nın 26. yıldönümü nedeniyle 30 Eylül tarihinde yapılacak bir dizi etkinliğin hazırlığı devam ediyor.

Bu kapsamda bu yıl ilk defa yapılacak bir "Kahramanların Yolu" yürüyüşü planlandı. Halkın katılımıyla yapılacak olan yürüyüşün, 29 Eylül'de Psou sınırından başlayacağı ve 30 Eylül'de Sohum Şehitlik Parkı'nda sona ereceği bildirildi. 29 Eylül akşamı Afon şehrinde kurulacak çadırlarda konaklayacak olan yürüyüş korteji, sabah tekrar Sohum'a doğru yürüyüşe devam edecek. 

Organizatörlerden Milan Aşuba, eylemin amacının Abhazya'nın bağımsızlığını savunan kahramanları anmak olduğunu belirterek, yol boyunca güzergahlarında yer alan tüm Yurtseverlik Savaşı anıtlarını ziyaret edeceklerini ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunacaklarını söyledi. Yürüyüş alayı 29 Eylül günü sabah saat 8.00'de Özgürlük Meydanı'nda (eski parlamentonun önü) hazır bekleyen otobüslerle Psou'a hareket edecek ve saat 11.00'de Psou'dan yürüyüş başlayacak.

Aşuba'ya göre, korteje isteyen herkes katılabilir, katılım sayısı şimdiden 200 kişiyi buldu, katılmak isteyenler aşağıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırabilirler.

Telefonlar: 707-10-71 ve 967-41-25

Kaynak: Apsnypress