Dışişleri Bakanı Kove: İstanbul'da Neden Oy Sandığı Açılmadı, Rapor Bekliyoruz

Pazar, 25 Ağustos 2019 10:37

Abhazya Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy verme işlemi sabah saat 8.00'de tüm Abhazya'da ve yurt dışında sandık kurulan merkezlerde başladı.

Dışişleri Bakanı Daur Kove, Merkez Seçim Kurulu uluslararası basın merkezinde Abhazya'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülke dışındaki seçmenlerin oy kullanmasının örgütlenmesi hakkında yerli ve yabancı gazetecilere bilgiler verdi. 

Kove’ye göre, Abhazya Cumhuriyeti Merkez Seçim Komisyonu’nun 15 Temmuz 2019 tarihli kararına göre, yurt dışında 3 seçim istasyonu kuruldu. "Oylama istasyonlarının Rusya Federasyonu-Moskova, Karaçay Çerkes-Çerkesk ve Türkiye-İstanbul'da kurulması öngörülmüştü. Saat 8.00 itibarıyla Moskova ve Çerkesk'teki merkezlerimizde oy verme işlemi başlamıştır" diyen Kove, İstanbul'la ilgili ise, “Mevcut bilgilere göre, oy verme saatinin başlayacağı saat 8.00'de sandık açılmamıştır ve oy verme işlemi başlatılmamıştır. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan seçim kurulu temsilcilerimizin konuyla ilgili raporunu bekliyoruz. Oradan bilgi aldıktan sonra size bilgilendirme yapacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Apsnypress