Diaspora Örgütlerimizden Abhazya'ya Teşekkür Mektubu

Cuma, 19 Temmuz 2019 09:12

Geçtiğimiz günlerde, diaspora çocukları için Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Bakanlığı tarafından organize edilen 9 günlük kültür ve gezi kampının yankıları sürüyor. Türkiye ve Ürdün diasporasından gelen 12-17 yaşlar arasındaki yaklaşık 70 çocuk, ülkelerine döndüklerinde gezilerini hayranlıkla anlatırken, Türkiye'deki örgütlerimiz de bu başarılı organizasyon için Abhazya Cumhuriyeti'ne ve Geri Dönüş Bakanlığı'na birer teşekkür mektubu gönderdiler.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (Kaffed), Abhazya Cumhurbaşkanlığı makamına ve Geri Dönüş Bakanlığı'na gönderdiği mektupta şunları söyledi:

"Bakanlığınız tarafından düzenlenen Abhazya Gençlik Yaz Kampı’na Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Can ile birlikte 15 gencimiz katılmıştır. Katılımcılar gösterilen konukseverlik ve yakın ilgiden dolayı büyük bir memnuniyet içerisinde geri döndüler. Gençlerimiz bu kamp sayesinde vatan, anadili, kültür ve kimlik konularında daha bilinçli hale geldiler.

Programın düzenlenmesindeki katkılarınız için teşekkür eder, kurumlarımız arası işbirliğinin benzer çalışmalarla güçlendirilmesini dileriz."

Abhaz federasyonu (Abhazfed) ise mektubunda şunlara yer verdi:

"01-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Abhazya Yaz Kampı” organizasyonu başarı ile tamamlanmıştır. Organizasyona katılan çocuklarımız sayısız anı ve yeni dostluklar ile, en önemlisi de Abhazya Cumhuriyeti Vatandaşı olarak Türkiye'ye dönmüşlerdir. Yapılan organizasyon Türkiye Diasporasında oldukça hoş duygular uyandırmış, çocuklarınızın anavatana bağlılıklarını artırmıştır. Bu tarz organizasyonların, Abhazya ve Dünya Abhaz Diasporası arasındaki köprüleri sağlamlaştırdığını bir kez daha görmüş olduk. Abhaz Dernekleri Federasyonu olarak; Gerçekleştirmiş olduğunuz “Abhazya Yaz Kampı” için şahsınızda Geri Dönüş Bakanlığınıza teşekkür ederiz."

Kaynak: Abhazya Geri Dönüş Bakanlığı