Hacimba Yeniden Rusya Cumhurbaşkanı Seçilen Vladimir Putin'i Tebrik Etti

Pazartesi, 19 Mart 2018 16:24

Abhazya Devlet Başkanı Raul Hacimba, Rusya'daki seçimleri kazanarak, cumhurbaşkanlığı görevine devam edecek olan Vladimir Putin'i zaferinden ötürü kutladı.

Kutlama mesajında Hacimba, seçim sonuçlarının Putin'in yönetiminden memnun olduğunu gösterdiğini belirterek, Vladimir Putin'in görevi döneminde ekonomi, sosyal, güvenlik ve savu nma alanlarında önemli gelişmeler kaydedildiğini söyledi ve "Abhazya halkı yıllardır ülkemize verdiğiniz desteği takdir ediyor. Kardeş ülke olarak ilişkilerimizin dinamik olarak gelişmeye devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Diğer yandan Rusya Federasyonu Abhazya Büyükelçisi Semyon Grigoriev, seçimlerde Abhazya'da kullanılan oylarla ilgili şu bilgileri verdi:

Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Abhazya'da kurulan 20 sandıkta toplam 41.146 kişi oy kullandı. Vladimir Putin bu oyların yüzde 94.21'ini alırken, en yakın rakibi Pavel Grudinin'in oy oranı yüzde 2,46, Vladimir Jirinovski ise yüzde 1,56 olarak gerçekleşti. Diğer adayların oy oranları ise yüzde 1'in altında gerçekleşti.

Abhazya'da oy verme işlemleri olaysız tamamlandı.

Kaynak: Apsnypress