Abhazya'da "Eylül Mutlu Başlasın" Kampanyası Başlatıldı

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 18:24

Yardıma muhtaç Abhazyalı çocukların okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere organize edilen "Eylül Mutlu Başlasın" kampanyası, yardım vakfı "Kiaraz" tarafından başlatıldı.

Okulların açılacağı 1 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek olan yardım kampanyasının geçen yıl da yapıldığını başarılı sonuçlar alındığını söyleyen vakıf başkanı Kamma Gopia kampanyayla ilgili şu bilgileri verdi:

"İmkansızlıklardan dolayı okula nasıl gideceğinden endişeli olduğumuz çok sayıda çocuğumuz var. Bakanlığımızdan gerekli izinleri aldık ve çalışmamızı başlattık. Geçen yıl yaptığımız benzer kampanyada hayırsever insanlarımızın desteğiyle 100 bin ruble para toplandı ve 300'e yakın çocuğumuza okul giysileri ile kırtasiye malzemeleri aldık. Bölgesel yaptığımız çalışmalarımızı bu yıl genişlettik. Abhazya'nın neredeyse tüm bölgelerine ulaştık ve yardıma muhtaç çocuk sayımız arttı. Dolayısıyla ihtiyacımız olan yardım malzemesi ve nakit miktarı da arttı. Her zamanki gibi vatandaşlarımızın, işadamlarımızın ve işletmelerimizin desteğine güveniyoruz."

Yardım etmek isteyenler okul kıyafetleri ve kırtasiye malzemelerini Sohum'daki okullarda, bazı mağazalarda ve Kiaraz ofisinde kurulan "iyilik rafları"na bırakabilecekler. Maddi yardımları yine Kiaraz Vakfı'na iletebilirler.

Kiaraz Vakfı Abhazya'nın özellikle köylerinde ve yoksul bölgelerinde yaşayan yardıma muhtaç insanlara, hayırseverlerin maddi manevi yardımlarını ulaştıran, samimi, özverili çalışmalarıyla toplumun her kesimince takdir edilen bir sivil toplum kuruluşu olarak tanınıyor.

Kaynak: Благотворительная Общественная Организация "Киараз"