Abhazya "CONIFA Euro 2017"ye Galibiyetle Başladı

Salı, 06 Haziran 2017 17:47

FIFA’ya üye olmayan futbol takımlarının biraraya gelerek oluşturduğu “CONIFA” tarafından düzenlenen CONIFA Euro 2017 Futbol Şampiyonası karşılaşmaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde başladı. Şampiyona 11 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

Dün Girne Mete Adanır Stadı’nda oynanan A Grubu mücadelesinde Abhazya ile Güney Osetya karşı karşıya geldi. Abhazya’ya galibiyeti getiren golleri 1’inci dakikada Kortava ve 90+2’nci dakikada Ruslan Shoniya kaydetti. Güney Osetya’nın tek sayısını ise penaltıdan 62’nci dakikada Soslanbeg Dzagoev kaydetti. Bu sonuçla Abhazya turnuvaya 3 puanla şanslı bir başlangıç yapmış oldu. Günün diğer galipleri ise Padania ve Felvidek takımları oldu.

Abhazya bugün saat 20.00'de Karpatalya ile karşılaşacak. Günün diğer maçlarında ise Güney Osetya-Kuzey Kıbrıs, Szekely Land-Padania ve Ellan Vannin- Felvidek karşılaşmaları oynanacak.

İki grupta sekiz takımın katıldığı CONIFA Euro 2017 Futbol Şampiyonası'nda  A Grubunda Kuzey Kıbrıs Türk Cunhuriyeti, Abhazya, G. Osetya ve Karpatalya, B Grubunda ise Padania, Felvidek, Ellan Vanin ve Sekely Land takımları yer alıyor.

Kaynak: Conifa