"Sen Süpersin" Şarkı Yarışması'nın Birincisi Adleyba Abhazya'ya Döndü

Cuma, 02 Haziran 2017 17:26

Moskova'da yapılan uluslararası "Sen Süpersin" şarkı yarışmasına Abhazya'dan katılan ve yüzlerce yetenekli rakibinin arasında birinci olan Valery Adleyba, havaalanında kendisini karşılamaya gelen hayranlarının coşku dolu sevgi gösterileri arasında ülkesine döndü.

Dört aydır devam  eden, Rus televizyonlarında en çok izlenenler arasında olan "Sen Süpersin - ты супер" ses yarışmasında adım adım finale yaklaşan ve birinciliği kazanan 11 yaşındaki Adleyba, aylardır kandisini televizyondan takip eden ve mesajlarla sürekli moral desteği veren Abhazyalıların kollarında girdi Abhazya sınırından. Sınırdan geçmekte olan diğer yolcuların da sevgi gçsterisinde bulunduğu Valeriy Adleyba uzun süren özlemini sevinç gözyaşlarıyla gösterirken, "Bu kadar kalabalık beklemiyordum, yorgunum ama çok mutluyum. Sizin destekleriniz sayesinde birinci oldum" dedi. Valery'i çiçek ve oyuncak yağmuruna tutan hayranları da onunla gurur duyduklarını, bundan sonra katılacağı yarışmalarda da başarısından emin olduklarını söylediler ve şans dilediler. Karşılamaya Cumhurbaşkanı Danışmanı Vladimir Zantaria ve Milli Eğitim Bakanı Adgır Kakoba da katıldılar.

Valeria Adleyba hemen çocuk kampında "Artek" popüler müzik "Yeni Dalga 2017" genç şarkıcılarından finali sonrasında Abhazya geldi. Abhazya On iki solisti Rus müzisyen ve besteci Igor Krutoy gelen Kırım yarışmaya davet edildi.

Valeria Adleyba'nın da aralarında bulundukları Abhazyalı on iki solistin, Kırım'da yapılacak daha geniş katılımlı bir yarışmaya daha davet edildikleri öğrenildi. 

Kaynak: Sputnik Apsny