Abhazya Küçük Adleyba'nın Ses Yarışmasındaki Performansını Konuşuyor

Pazartesi, 06 Mart 2017 11:24

Rus televizyonlarında en çok izlenenler arasında olan "Sen Süpersin - ты супер" adlı ses yarışmasının ön eleme turunda jürinin şampiyonu  Abhazya'dan katılan 11 yaşındaki Valeri Adleyba oldu. Rusya'nın tamamında olduğu gibi Avrupa, Amerika ve dünyanın birçok ülkesinde de izlenebilen NTV televizyonunda 4 Şubat'ta yayınlanan programda canlı performansıyla jüri üyeleri ve seyircilerin ayakta alkışladığı Adleyba, Lara Fabian'ın "Adagio" adlı şarkısını İtalyanca seslendirdi. 

7-18 yaş arası kimsesiz ve yatılı okullarda, yetimhanelerde yaşayan çocukların, müzik öğretmenleri veya eğitmenleri eşliğinde katılabildiği kategoride yarışan Valeri Adleyba Rusya, Abhazya, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Ukrayna, Estonya ve Güney Osetya'dan gelen 92 yetenekli çocuk arasında ilk sıralarda yer almayı başardı. Abhazya Oçamçıra'daki yatılı okulda öğrenim gören Adleyba'ya, Oçamçıra'daki arkadaşları da video mesajlar göndererek sevgilerini ve desteklerini gösterdiler. Yarışmanın diğer turları heyecanla bekleniyor.

Organizatörleri bu yarışma projesiyle, kimsesiz ama yetenekli çocukları keşfederek zor aşamlarında destek olmak, kariyerlerine yardım etme amacında olduklarını söylüyorlar. 

Valeri Adleyba ise en büyük hayalinin, Eurovision şarkı yarışmasına katılarak ülkesi Abhazyayı temsil etmek ve dünyaya tanıtmak olduğunu söylüyor.

İzlemek için lütfen tıklayın