Abhazya Karlar Altında Yağış Devam Edecek

Pazar, 29 Ocak 2017 18:03

Abhazya'da güneşli bir günün ardından 28 Ocak gecesi başlayan ve 29 Ocak günü (bugün) de gün boyu kesintili olarak devam eden kar yağışı, sevinç ve şaşkınlıkla karşılandı. Gün içinde yükselen hava sıcaklığı ve güneşli hava da insanların sokakları doldurmasına neden oldu.

Meteoroloji tahminlerine göre birkaç gün sürecek kar yağışı nedeniyle  bugün herhangi bir kaza ve olumsuz durum bildirilmediğini belirten Sohum şehir yönetimi yetkilisi Dmitry Ahuba, ülkede kar yağışı ile bağlantılı olarak tüm kamu hizmetlerinin yüksek uyarı modunda olduğunu söyledi.

Kar temizleme görevlileri ve ekipmanlarının özellikle şehir merkezi, yoğun olarak kullanılan ulaşım yolları ve sokaklarda görev yapmak üzere hazır beklediğini de sözlerine ekleyen Ahuba, “Bugün gün boyu herhangi bir ihtiyaç olmadı ancak ilerleyen saatlerde ve yarın sabahtan itibaren kırılan ağaçları ve buzlanma olan yerleri temizlemeye başlayacağız. Fazla kar olmamasına rağmen Psou sınır kapısından başlayarak Gagra, Pitsunda, Gudauta’da hazır bekleyen ekip, bu bölgelerden Sohum’a gelen ana yolda şimdiden temizleme çalışmalarına başlıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sputnik Apsny