Abhazya New York'ta Uluslararası Nümismatik Sergisi'ne Katıldı

Çarşamba, 25 Ocak 2017 17:28

Abhazya Cumhuriyeti Merkez Bankası,  Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehrinde düzenlenen 45. Geleneksel Uluslararası Nümismatik Konferansı ve Sergisin'e katıldı.

11-14 Ocak tarihleri arasında yapılan organizasyona büyük müzayede evleri, bazı kredi kurumları, özel koleksiyoncular ve para basım firmaları katıldılar. Abhazya Merkez bankasının bu etkinliğe katılımı, uluslararası nümismatik piyasasında hatıra paralarımızın emisyonunu konumlandırmak ve en eski nümizmatik kataloglardan olan Krause katalogunda yer alabilmek olarak açıklandı.

Konferansa katılan Abhazya Merkez Bankası çalışanları, konferans delegeleri ve profesyonel nümismatik topluluğu üyelerine, Abhazya hakkında ve ülkemizdeki bankacılık sistemi ile Abhazya Cumhuriyeti Merkez Bankası emisyon faaliyetleri konusunda detaylı bir sunum yaptılar. 

Konferans katılımcıları tarafından büyük ilgi gören Merkez Bankası standında Abhazya Cumhuriyeti devlet sembolleri, hatıra paraları, Abhazya Cumhuriyeti’nin İngilizce hazırlanmış sistematik ilk hatıra yatırım sikkelerinin katalogu ile reklam ve tanıtım materyalleri yer aldı. Sergide 30 çeşit Abhaz hatıra parasının tanıtıldığı bildirildi.

Konferansın küratörü Kevin Foley, Abhazya Merkez Bankası Başkanı Beslan Baratelia adına yazdığı teşekkür mektubunda, Abhazya Merkez Bankası'nı bir sonraki konferansa katılmak üzere davet etti.

Kaynak: Abhazya Merkez Bankası - Sputnik Apsny