Abhazya Futbol Federasyonu Başkanlığına Cuma Kvaratskhelya Seçildi

Çarşamba, 25 Ocak 2017 16:29

Abhazya Futbol Federasyonu başkanlığı seçiminde, Abhazya Milli Futbol takımı antrenörü Cuma Kvaratskhelya başkan olarak seçildi.

Eski başkan Ruslan Acincal'ın kendi isteğiyle görevini bırakması üzerine yapılan seçimlerde oybirliğiyle Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Kvaratskhelya, kendisine oy verenlere teşekkür etti ve "2017 yılında en önemli çalışmamız CONIFA Avrupa Futbol Şampiyonası'na hazırlanmak olacak. Bunun dışında Genç takımı ve çocuk takımının da önemli eksikleri var, bunları birlikte çözmeye çalışacağız..." dedi.

Federasyon Başkan Yardımcısı Rafael Ampar ise yeni başkanın tüm yaşamını futbolla iç içe geçirmiş bir kişi olduğunu belirterek, "O, bir futbolcuydu, antrenör oldu, milli takımı çalıştırdı ve şimdi de federasyon başkanı oldu. Bu yüzden sorunları çok iyi biliyor ve bunlarla başa çıkabilecektir" şeklinde konuştu.

1969 yılında Gudauta'da doğan  Cuma Kvaratskhelya Sovyetler döneminde "Sohum Dynamo" takımında oynadı. Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra, Rusya ve Kazakistan'daki şampiyonalarda oynadı. 2005 yılında Gudauta'da Ritsa takımının, 2014 yılında Afon takımının antrenörlüğünü yaptı. 2012 yılından bu yana da aynı zamanda geçtiğimiz yıl CONIFA Dünya Futbol Şampiyonası'nı kazanan Abhazya Milli Futbol takımının teknik direktörlüğünü yaptı.

Kaynak: Apsnypress -  Sputnik Apsny