Yılbaşı Ağacı Ayaayra Meydanı'nda Misafirlerini Bekliyor

Cumartesi, 31 Aralık 2016 14:29

Sohum Ayaayra Meydanı'nda kurulan büyük yılbaşı ağacı bu gece çocukları ve diğer misafirlerini bekliyor.

2017'nin sembol hayvanı horozun renkleri olan beyaz, sarı ve kırmızı renklerde ışıklarla süslenen ağaç, 7 metre çapında bir koni taban üzerine, 18 metre yüksekliğinde hazırlandı.

Ağacın etrafına yine ışıklı süslemelerle yapılan kardan adam ve geyiklerin etrafında, Noel baba ve Karkız kıyafetleri giymiş animatörler de meydana gelen çocukları eğlendiriyorlar.  

Bu yıl farklı bir süsleme olarak Nart Destanı kahramanlarından Nart Sosruko'nun bir figürü de ağacın önüne yerleştirildi. Şehir idaresi baş tasarımcısı Ruslan Gabliya'nın hazırladığı üç Nart figürünün arasından seçilen 3 metre boyundaki dev Nart Sosruko figürünün yanına da Adige-Abhaz halkları arasında maceraları dilden dile dolaşan destan kahramanı, 99 kardeşi ve maceralarıyla ilgili bilgiler yazılı olan tabelalar asıldı.

Ayrıca park girişine süslü kemerler yapıldı ve büyük boy dekoratif "Çaanbziyala (mutlu yıllar)"  yazıları yerleştirildi. 

Yılbaşı ktlama programının 5 Ocak 2017 tarihine kadar devam edeceği bildirilirken, bu tarihten sonra süslemelerin kaldrılacağı, ancak park girişindeki kemerlerin sürekli kalacağı bildirildi.

Kaynak: Sputnik Apsny