Bu sayfayı yazdır

"Ашәа еицаҳҳәап-Birlikte Şarkı Söyleyelim" Müzikal Projesi Sezon Galası Yapıldı

Salı, 06 Aralık 2016 21:11
"Ашәа еицаҳҳәап-Birlikte Şarkı Söyleyelim" Müzikal Projesi Sezon Galası Yapıldı

Beğeniyle izlenen "Birlikte Şarkı Söyleyelim" müzikal projesinin üçüncü sezon galası Rus Drama Tiyatrosu'nda yapıldı.

Projeyi hazırlayan sanatçı Hibla Mukba, müzikal konserlerin amacının Abhaz dilinde söylenen şarkıları sevdirmek, Abhaz müziğinin geleneksel ve modern formatını birlikte seslendirmek olduğunu söyleyerek, "Projenin yönetmeni Madina Argun ile yeni fikirlerimizi uyguladık. Madina projeye Abazaca "Ашәа еицаҳҳәап" adını verdi. Müzikal projesi üçüncü sezonunda değişime uğradı ve kendi karakteristik özelliğini kazandı. Öncelikle, bu sezon rekabetçi olmamasıyla diğerlerinden farklı. Daha önceden rekabet halinde söylenen düet yerine, tanınmış şarkıcılar ile küçük sanatçılar şahnede birlikte şarkı söyleyecekler. Her biri değişik konularda altı konser vereceğiz" dedi.

Bu boyuttaki bir proje için büyük bir başlangıç ​​yatırımı gerektiğini belirten Mukba, ancak sponsorlar sayesinde fikirlerini gerçekleştirebildiklerini sözlerine ekledi.

Tanınmış sanatçılarla sahneye çıkan küçükler, heyecanları, kostümleri ve canlı performans becerileriyle göz doldururken, izleyenler geleceğin şarkıcısı yeni yetenekleri ayakta alkışladılar.

Kaynak: Apsnypress - Sputnik Apsny