Kilba: Bombalı Saldırı Abhaz Siyasilerine Yönelikti

Pazartesi, 17 Ekim 2016 18:47

Bugün sabah saatlerinde Abhazya Devlet Televizyonu binasının bahçesinde meydana gelen bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin kimliği belirlendi.

Patlamada hayatını kaybeden saldırganın kimliği, soruşturmanın sağlıklı yürüyebilmesi için açıklanmazken Abhazya vatandaşı olmadığı, Krasnodar bölgesinde kayıtlı bir kişi olduğu bildirildi. 

Saldırıyı Abhazya'daki siyasi kişiliklere yönelik bir suikast girişimi olarak tanımlayan Abhazya Güvenlik Konseyi Sekreteri Muhamed Kilba verdiği bilgilerde, "Saldırganın Abhazya gibi Rusya'da da ilginç ilişki ve temasları ortaya çıktı. Rus meslektaşlarımız da bizimle birlikte acil durum modunda soruşturma yürüttüler, bu saldırı orada da yapılabilirdi. Eski bir mahkum olduğunu belirlediğimiz saldırganın Abhazya'da ilişkide olduğu kişiler ve bağlantıları incelendiğinde ilk olarak yaz aylarında, ikinci defa ise 2 Ekim'de Abhazya'ya giriş yaptığını ve yanında işitme engelli veya böyle davranan birisiyle birlikte geldiğini tespit ettik" dedi.

Güvenlik güçlerinin gün boyunca verimli bir çalışma gerçekleştirdiğini belirten Kilba, devletin tüm imkanlarıyla soruşturmaya devam ettiğini, kısa sürede sonuca ulaşacaklarını bildirdi.

Kaynak: Apsnypress-Sputnik Apsny