Abhazya'da Yapılan Uluslararası OFS-9 Dövüş Turnuvası Sona Erdi

Pazar, 09 Ekim 2016 16:18

Abhazya'nın başkenti Sohum'da yapılan uluslararası "Octagon Fighting Sensation (OFS)" turnuvasının dokuzuncusu sona erdi. Dünyada karma dövüş sanatı sporu olarak tanınan ve sayısız meraklısı olan bu spor dalının Sohum Dinamo Stadyumu'nda yapılmasına Abhazya Hükümeti de destek oldu. 11 ülkeden 24 sporcunun mücadele ettiği turnuva birçok Avrupa ülkesi televizyonundan canlı olarak yayınlandı.

Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacimba da OFS-9 şampiyonasına katıldı ve Abhazya'nın spora verdiği önemi vurgulayarak, turnuvanın Abhazya'da yapılmasını sağladıkları için OFS yönetimine teşekkür etti.

Turnuvaya katılan iki Abhaz sporcu Enric Agrba ve Aleksander Tvanba kendi kilolarında şampiyon oldular. İki sporcunun ellerinde Abhazya bayrağı ile ve geleneksel Apsnı müziği ve dansının ritmleri eşliğinde ringe çıkmaları ise stadyumu dolduran seyirciler tarafından coşkulu alkışlarla karşılandı. 

76 kg. kategorisinde mücadele eden Enric Agrba, rakibi Rus Magomed Abdurahimova'yı 3. dakikada yenmeyi başardı. Abhaz sporcu Aleksander Tvanba'nın yine Rus rakibi Shadmonom Sharafovym'u mağlup etmesi ise 2:45 dakika sürdü. Maç sonrası sporcularımız antrenörlerine ve seyircilere çok teşekkür ettiler.

OFS hayranları için şampiyonanın sürprizi ise Amerikalı ünlü sporcu Jeff Monson'un da müsabakalara katılmasıydı. Jeff Monson ile Rus Levan Persaeva'nın mücadelesi beraberlikle sonuçlandı.

Farklı ülkelerden profesyonel ve amatör sporcuların katıldığı "Octagon Fighting Sensation (OFS)" turnuvaları 2009 yılından beri düzenleniyor ve dünya çapında ilgi görüyor.

Kaynak: Apsnypress
 
Fotoğraf: Sputnik Apsny