“Abhazya Tanınma Günü” Sohum’da Spor Festivaliyle Kutlanacak

Perşembe, 25 Ağustos 2016 13:36

Abhazya'nın bağımsızlığının, 26 Ağustos 2008 tarihinde Rusya Federasyonu'nun Abhazya'yı tanımasıyla resmileşmesinin 8. yıldönümü bu yıl da başkent Sohum'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

“Abhazya Tanınma Günü” Sohum’da düzenlenecek Spor Festivali'yle kutlanacak. Spor kulüplerinden çok sayıda gencin katılımıyla gerçekleştirilecek festivalde çeşitli spor etkinlikleri, yarışmalar, satranç, domino, dama ve masa tenisi müsabakaları, dans gruplarının performansları, ünlü break dans grubu Apsnı'nın gösterileri ve çocuklar için yaratıcı interaktif eğlenceler yer alacak.

Sohum Gençlik İşleri İdaresi Komitesi Başkanı Esma Kvitsinya'nın bildirdiğine göre, festival 26 Ağustos 2016 akşamı (yarın) Sohum sahilindeki tarihi Dioskuria'da saat 17:00'de başlayacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalin “Abhazya Tanınma Günü”ne rastlatılarak yapıldığını ve geleneksel hale geldiğini belirten Kvitsinya,

"Festivalimizi Abhazya'nın bağımsızlığının tanındığı güne adıyoruz. Ülkemizdeki spor kulüplerinin öğrencilerinin katıldığı festival programına göre etkinlikler dans grubu performanslarıyla başlayacak, boks, kickboks ve diğer spor gösterileri ve müsabakalarının ardından ve tüm etkinlikler paralel gerçekleşecek," dedi.

Kaynak: Sputnik Apsny