Cumhurbaşkanı'ndan Milli Takım Kalecisi Bondarenko'ya Özel Ödül

Cuma, 24 Haziran 2016 17:18

CONIFA Dünya Futbol Şampiyonası'nda kupayı kucaklayan Abhazya Milli Takımının kalecisi Aleks Bondarenko, Cumhurbaşkanı Raul Hacimba tarafından bir otomobil ile ödüllendirildi.

Özellile final maçında Abhazya'yı kupaya götüren kurtarışlarıyla, ülkemizi uluslararası arenada sözü edilen bir itibar kazandıran Bondarenko'ya ödülü Gagra Stadyumu'nda verildi. Stadyumda Hacimba ve yanındaki heyeti, genç futbolcular, boksörler ve tekvandocular karşıladı. Sporcuların kısa gösterilerini izleyen Cumhurbaşkanı; "Hepinizi büyüdüğünüzde ülkesini başarıyla temsil eden ünlü sporcular olarak görmek istiyoruz. Milli takımımızın bugün elde ettiği başarıların aynını ve daha fazlasını sizlerden de bekliyoruz" dedi.

Raul Hacimba ayrıca bir kez daha Dünya Kupası CONIFA müsabakalarında gösterdiği başarılar için kaleci Aleks Bondarenko'yu kutladı.

Bondarenko da Cumhurbaşkanına teşekkür ederek, "Ben ülkemizin renklerini başarıyla temsil ettiğim için çok mutluyum. Ben de tüm genç sporcularımızın gelecekte aynı duyguları yaşamalarını istiyorum" şeklinde konuştu. Spordan uzak kalmak istemediğini belirten Aleks Bondarenkoya, bundan sonra gençlere antrenör olarak katkı sunmaya hazır olduğunu söyledi.

Kaynak: Apsnypress