Abhazya Milli Takımını'na Cumhurbaşkanlığı Makamında Ödül Töreni

Perşembe, 09 Haziran 2016 20:16
Abhazya Cumhurbaşkanlığı ofisinde, Abhazya Milli Futbol takımı oyuncuları ve yöneticileri için bir ödül töreni düzenlendi. Törende Cumhurbaşkanı Raul Hacimba, final maçı sonrasında soyunma odalarına giderek kutladığı milli takımı bu kez kendi makamında kabul ederek kutladı.
Hacimba, dünya şampiyonasına ev sahipliği yapan Abhazya'nın, hükümet ve futbol federasyonu işbirliği ile çok başarılı bir organizasyon gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi:
"Organizasyonun kalitesi özellikle açılış ve kapanış törenlerinde kendini göstermiştir. Abhazya halkı da karşılaşmalarda en üst düzeye çıkan milli duygularına rağmen diğer takımlara ve birbirlerine oldukça saygılı bir taraftar kültürünün en güzel örneğini sergilediler. Ben bir kez daha çok uluslu Abhazya halkını kutluyorum. Bu zaferi baştan beri bekliyorduk ve elde ettik. İnanıyorum ki, Apsnı için önümüzdeki günlerde çok sayıda yeni zaferler olacaktır. Milli futbol takımımızın bu parlak zaferi, her zaman Abhazya tarihinin altın bir sayfası olacaktır."
Daha sonra Hacimba "Sevgili sporcular, siz Abhazya halkına çok değerli bir ödül verdiniz. Bu madalyalar da Abhazya halkının size ödülüdür" diyerek, milli takım üyelerine birer Devlet Onur Madalyası takdim etti. 
Milli takım üyelerine ayrıca maddi armağanlar da verileceği bildirildi.
Kaynak: Abhazya Cumhurbaşkanlığı