Abhazya Basketbol Milli Takımı KKTC Milli Takımını 76-59 Yendi

Perşembe, 28 Mayıs 2015 20:13

Üç maçlık bir müsabaka serisi için KKTC Basketbol Federasyonu'nun resmi daveti ile Kıbrıs'a giden Abhazya Basketbol Milli Takımı, Girne'deki ilk dostluk maçını 76-59 kazandı. Maçta Kıbrıs'ta yaşayan Abhaz ve Kafkas kökenliler de Abhazya'yı yalnız bırakmadılar.

Abhazya Basketbol Milli Takımı maça şu kadro ile çıktı:

Antrenör: David Bigvava

Oyuncular: Dünya Başol, Nikolai Gushin, Dima Djindolia, Eric Diskoua, Gudisa Ahba, Igor Zaitsev, Kosta Mazev, Givi Gabunia, Archil Amashukili. Abhaz Milli Takımı kafilesinde Federasyon temsilcileri Janna Zantaria ve Elza Hagba da bulunuyor.

Altınpost'a bilgi veren Abhaz Kafilesi mensupları, KKTC'nin en iyi otellerinden birine yerleştirildiklerini, Kıbrıslı Türklerin çok sıcak ilgisi ile karşılandıklarını bildirdiler ve özellikle kendilerini ağırlamak için olağanüstü çaba gösteren KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasiroğlu'na teşekkürlerini ilettiler.

Abhazya ve KKTC Milli Takımları Lefkoşa ve Magosa'da birer maç daha yapacak. Öte yandan Abhazya İkinci Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Abhaz Basketbol Federasyonu kurucu başkanı olan Sergey Bagapş'ın anısına Abhazya'nın başkenti Sohum'da 1Temmuz 2015'de düzenlenecek Basketbol Turnuvası'na KKTC Basketbol Milli takımının katılacağı da açıklandı.

Fotoğraflar: Kıbrıs Basını
Kaynak: Dünya Başol

 

 

 

 

Kaynak: kibrisgazetesi.com